Статті
Як вибрати стабілізатор напруги?
Стабілізатор

Основною характеристикою стабілізаторів напруги є потужність навантаження, що підключається. Саме на підставі цього параметра здійснюється вибір тієї або іншої моделі. При цьому необхідно враховувати, що потужність стабілізатора повинна бути більшj. від потужності того приладу або приладів, для захисту яких призначений стабілізатор, на приблизно 20%. Таким чином, розрахувавши потужність усіх приладів, захист яких необхідно забезпечити, можна легко визначити, яка модель стабілізатора напруги необхідна в цьому випадку. Дуже важливо пам'ятати, що деякі електроприлади мають пускові струми, що у кілька разів перевищують номінальний струм. Це характерно для обладнання, яке має у складі асинхронні двигуни, наприклад, холодильники, насоси, кондиціонери, тому стабілізатор для таких приладів необхідно підбирати із дво-трикратним запасом потужності. Надійний стабілізатор досить дорогий. У яких випадках можна вважати, що його придбання виправдане?

Можна впевнено сказати, що така покупка на 100% виправдовує себе у двох випадках. По-перше, коли напруга настільки низька, що без її стабілізації обладнання не працює (характерно для сільських електромереж). По-друге, якщо вартість приладів у 3-5..., 10 разів вища від вартості стабілізатора. Для того щоб остаточно визначитися з вибором стабілізатора напруги, необхідно відповісти на наступні запитання: чи потрібно ставити окремі стабілізатори напруги на різні вироби, чи краще поставити один на всі? Якщо вам необхідно захистити якийсь певний виріб, буде досить одного стабілізатора відповідної потужності. Якщо ж ви прагнете убезпечити максимальну кількість електроприладів, то можна, звичайно, поставити на кожний прилад свій, окремий стабілізатор, але це не дуже зручно, а фінансово — і не дуже вигідно. У цьому випадку краще буде встановити один загальний стабілізатор напруги на всі прилади. Хоча існують і інші варіанти.

Стабілізатор

Наприклад, виділити певну групу електроприладів, які найбільш критично "ставляться" до перепадів напруги. Якої потужності потрібний стабілізатор напруги? Для правильного вибору моделі стабілізатора напруги необхідно визначити суму потужностей (Вт) усіх споживачів, що можуть одночасно споживати електроенергію. При підрахунку потужності, споживаної обладнанням, слід враховувати так звану повну потужність. Повна потужність — це вся потужність, споживана електроприладом. Вона складається з активної й реактивної потужності, залежно від типу навантаження. Активна потужність завжди вказується у ватах (Вт), повна — у вольт-амперах (ВА). Обладнання — споживачі електроенергії найчастіше мають як активну, так і реактивну складові навантаження, тому при підрахунках не робіть помилки — вати складайте з ватами, а вольтампери — з вольтамперами, залежно від того, яку потужність вказує виробник у супровідній документації.