Статті
Супутникове телебачення для «чайників»
Супутникова антена

За останні роки супутникове телебачення перестало бути чимось екзотичним, що пов’язане із зниженням вартості супутникового комплекту в декілька разів за останні п’ять років. Проте інформацію для початківця в даній галузі можливо знайти лише в мережі Інтернет та спеціалізованих виданнях мало відомих широкому загалу. Перевагами цифрового супутникового телебачення є можливість прийому великої кількості каналів, висока якість зображення та звуку, відсутність таких недоліків аналогового телебачення, як «сніг», або накладання зображення. Перед початком встановлення системи супутникового телебачення Ви як майбутній користувач повинні ознайомитись з переліком можливих пакетів каналів. Дану інформацію Вам повинен надати продавець, або монтажник супутникового комплекту. Ви можете отримати її також від друзів, знайомих, сусідів у кого вже встановлене супутникове телебачення, або в мережі Інтернет на спеціалізованих сайтах.

Основним елементом супутникової системи є ресивер (тюнер). Він значною мірою визначає її можливості і складає основну долю вартості системи.

Основні параметри які визначають вибір ресивера це:

  • наявність карто-приймача, якщо плануєте переглядати платні пакети;
  • перелік додаткових функцій (PiP – картинка в картинці, USB-вихід, слоти під додаткові модулі, додаткові сервісні функції);
  • цінова категорія – в основному визначається тим наскільки відома фірма або торгова марка виготовляє чи підтримує певні моделі ресиверів. Не завжди ціна відповідає якості, але в більшості випадків дорожчі моделі мають більший гарантійний термін і кращу якість виготовлення;
  • програмна (софтова) підтримка – досить важливий елемент технічного супроводу ресивера. Як і комп’ютер ресивер працює завдяки записаній в його пам’яті програмі. Дана програма визначає також всі додаткові можливості ресивера;

Практично кожний модельний ряд ресиверів має сайт із програмною підтримкою від виробника, або альтернативного розробника програмного забезпечення. Те наскільки часто оновлюються програми для ресиверів певних торгових марок, визначає чи відповідають вони вимогам сьогоднішнього дня і відповідно впливає на їх популярність серед користувачів.

В даний час вводиться новий стандарт супутникової трансляції – телебачення високої чіткості (HDTV), але кількість каналів поки досить обмежена, а вартість ресиверів, що підтримують даний стандарт ще надто висока, тому придбання такого ресивера на сьогодні буде не виправданим.

При виборі ресивера необхідно зважити всі дані фактори і вибрати оптимальну модель для Ваших потреб. Враховуйте також що постійно проводиться оновлення модельних рядів ресиверів та розширення додаткових функцій в нових моделях. Тому найновіша модель сьогодні буде посередньою вже через рік чи два.